رفتن به نوشته‌ها

ترجمه کتاب رشته شیمی فیزیک

رشته مهندسی شیمی فیزیک

گرایش مهندسی شیمی فیزیک (Chemical physics) یکی از زیرشاخه های علوم شیمی و فیزیک است که به بررسی پدیده های فیزیکوشیمیایی با استفاده از تکنیک های فیزیک اتمی و ملکولی و فیزیک مواد متراکم می پردازد، شاخه ای از علم فیزیک که فرآیندهای شیمیایی را از دیدگاه فیزیکی مطالعه می کند. این علم بیشتر وارداتی بوده و ترجمه کتاب شیمی فیزیک لازم است.

مهندس شیمی فیزیک بر پایه اصول ریاضی و فیزیک به مطالعه واکنش ها از دید ترمودینامیکی و سینتیکی می پردازد و یکی از مباحث مهم در مهندسی شیمی، نفت، پلیمر، متالورژی، نساجی و رنگ محسوب می شود.

بایستی بخاطر داشت که شیمی فیزیک محل تلاقی فیزیک و شیمی است، اما شیمی فیزیک (chemical physics) با فیزیک شیمی (physical chemistry) فرق دارد زیرا فیزیک شیمی روی خواص مواد و نظریه ها از دیدگاه فیزیکی تمرکز دارد. در هر صورت تمایز مبهمی بین این دو رشته وجود دارد و اغلب دانشمندان این دو رشته را با هم مطالعه و یا پژوهش می کنند.

شیمی فیزیک شامل به کار گیری مفاهیم و قوانین فیزیک و ریاضی برای ادراک عمیق مفاهیم اساسی شیمی است و در آن با روش های اسپکتروسکوپی، الکتروشیمیایی، ترمودینامیکی و کوانتومی به مطالعه خواص و رفتار سیستم های شیمیایی پرداخته می شود.

شیمی فیزیک پایه‌ای‌ترین شاخهٔ شیمی است، شاخه ای از دانش شیمی که در آن از قواعد و قوانین فیزیکی، برای حل مسائل شیمی استفاده می شود. به بیان دیگر، هدف از شیمی فیزیک، یادگیری قواعد نظری فیزیک در توجیه موضوعات شیمی است.  این گرایش با ارزیابی مواد از جهت خواص مغناطیسی ، الکتریکی، راندمان، سرعت تولید و تعیین مکانیسم واکنش های شیمیایی می تواند کاربرد صنعتی داشته باشد.

مهندسی شیمی فیزیک در ایران در مقاطع تحصیلات تکمیلی و به صورت کارشناسی ارشد شیمی فیزیک و دکترای شیمی فیزیک برگزار می شود و فارغ تحصیلان کارشناسی شیمی می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

 ترجمه تخصصی کتاب های رشته مهندسی شیمی فیزیک

ترجمه کتاب های رشته مهندسی شیمی فیزیک را به ما بسپارید. سایت BTS  با بهترین مترجمان با سابقه خود آماده ارائه انواع خدمات ترجمه کتاب به شما عزیزان می باشد. سرویس ترجمه کتاب تخصصی برای ترجمه کتاب های مرجع گرایش های مختلف مهندسی شیمی ارائه می شود.

شما می توانید ترجمه کلیه کتاب های رشته مهندسی شیمی فیزیک    را با خیال راحت به ما سپرده تا با کم ترین هزینه و بهترین کیفیت برای شما ترجمه شود.

مترجمین BTS علاوه بر سوابق طولانی در ترجمه تخصصی کتب دانشگاهی، آزمون های لازم را برای تایید صلاحیت گذرانده اند.

مترجم های کتاب ما دارای خصوصیات زیر هستند:

 • صحیح ترین ترجمه های ممکن را ارائه می کنند
 • افرادی با صلاحیت و مهارت های حرفه ای و شخصی هستند
 • در حوزه تخصصی خود سرآمد هستند
 • به زبان مادری خود ترجمه می کنند
 • با دقت و موشکافی استخدام شده و به عضویت تیم ترجمه کتاب ترجمک درآمده اند.

ترجمه کتاب مهندسی شیمی فیزیک

کلیه کتاب های رشته مهندسی شیمی و گرایش های آن در پلان های مختلف فوری، نیمه فوری و عادی ترجمه شده و به شما ارائه خواهد شد.

    در این راستا ترجمه کتب زیر به طور خاص انجام می شود:

 • ترجمه تخصصی کتاب مرجع شیمی فیزیک لواین
 • ترجمه کتاب تخصصی ترمودینامیک کالن
 • ترجمه کتاب تخصصی ترمودینامیک کاربردی گودوین
 • ترجمه کتاب تخصصی مکانیک آماری پاتریا
 • ترجمه تخصصی تکست مکانیک آمار شابل
 • ترجمه کتاب های ترمودینامیک لایندر
 • ترجمه کتاب های تخصصی فیزیک کوانتوم
 • ترجمه کتاب های تخصصی شیمی محاسباتی
 • ترجمه کتاب تخصصی طراحی راکتورهای شیمیایی
 • ترجمه کتاب آموزش کاربرد نرم افزار SPSS 26 و بالاتر
 • ترجمه تخصصی کتاب های ریاضی شیمی
 • ترجمه کتاب های تخصصی مکانیک کوانتوم
 • ترجمه کتاب های تخصصی تکنولوژی انرژی
 • غیره

ثبت سفارش ترجمه کتاب شیمی فیزیک

بنابراین با خیال راحت فرم سفارش ترجمه کتاب را تکمیل کرده و ارسال کنید. به فاصله کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات شروع پروژه ترجمه کتاب شما را فراهم خواهد ساخت.

از قیمت ها و کیفیت خدمات ترجمه کتاب ما شگفت زده خواهید شد. گارانتی عمرانه ترجمه های ما ضامن کیفیت خدمات ترجمه کتاب تخصصی ماست.

آیا ترجمه تخصصی کتاب مهندسی شیمی شامل پلن پرمیوم می شود؟

ترجمه تخصصی کتاب مهندسی شیمی

بله. پلن پرمیوم ترجمه کتاب تخصصی و کتاب های مرجع دانشگاهی به رشته و گرایش ارتباطی ندارد و شامل ترجمه مشارکتی کتاب های کلیه رشته های دانشگاهی می شود.

آیا فرمول ها، نمودار و دیاگرام ها در ترجمه کتاب شیمی تایپ می شوند؟

ترجمه تخصصی کتاب مهندسی شیمی

بله، کلیه قسمت های قابل بازتولید کتاب از قبیل فرمول ها، نام های ژنریک و شیمیایی دارای نماد و اندیکس، غیره تایپ و حروفچینی می شود و نسخه ای معادل نسخه اصلی تهیه می شود.

چگونه از پلن پرمیوم ترجمه کتاب تخصصی استفاده کنیم؟

ترجمه تخصصی کتاب مهندسی شیمی

پلن پرمیوم برای کسانی مناسب است که به دنبال تقویت رزومه و جمع آوری امتیاز هستند. در این پلن 60% هزینه ترجمه کتاب توسط شرکت پرداخت می شود. در عوض حقوق معنوی اثر بطور کامل و انحصاری در اختیار مشتری و حقوق مادی آن در اختیار شرکت خواهد بود.

منتشر شده در ترجمه کتاب فنی و مهندسی

سئوالات پر تکرار

پس از تکمیل فرم ثبت سفارش ترجمه کتاب و ارسال فایل اروجینال، کوردیناتور سایت با شما تماس می گیرد و در رابطه با نیازهای شما و ملزومات پروژه مشورت می کند. پس از نیازسنجی و تعیین مشخصات پروژه، قرارداد ترجمه کتاب برای شما ارسال می شود.
قرارداد ترجمه کتاب به دو شکل است: ترجمه طلایی کتاب و یا ترجمه پرمیوم کتاب. تفاوت دو قرارداد در هزینه ترجمه و تعیین مالکیت مادی و معنوی اثر است. پس از ثبت سفارش و نیازسنجی، برگه های رسمی عقد قرارداد برای امضاء و تایید برای مشتری ارسال می شود.
در قرارداد ترجمه طلایی کتاب، فایل ارسالی کلمه شمار شده و هزینه محاسبه می شود. تخفیف در اولین سفارش اعمال نمی شود اما از سفارش های دوم به بعد تخفیف 10 درصدی اعمال می شود
در قرارداد ترجمه پرمیوم کتاب، پس از کلمه شمار و تعیین هزینه ترجمه، 40 درصد هزینه را مشتری و 60 درصد هزینه را انتشارات ترجمک پرداخت خواهد کرد. سپس مالکیت معنوی اثر (بطور کامل) در اختیار مشتری و مالکیت مادی کتاب در اختیار انتشارات خواهد بود. این قرارداد برای کسانی مفید است که قصد دارند رزومه خود را تقویت کنند.
بله، پس از عقد قرارداد، چند صفحه از کتاب بطور تصادفی و به انتخاب مشتری تعیین شده و بین مترجمان توزیع می شود. مترجم بهترین ترجمه ای که مشتری انتخاب کند، برای ترجمه کار انتخاب خواهد شد.
بله، از آنجایی که انتشارات ترجمک قرارداد خواهری با چند ناشر برتر جهان دارد، از جمله اسپرینگر؛ امکان ترجمه کتاب شما از فارسی به انگلیسی و انتشار در خارج از کشور وجود دارد.
پس از عقد قرارداد و مشخص شدن مترجم یا مترجمین کتاب (با توجه به پلن زمانی کتاب یک یا چند مترجم ممکن است انتخاب شود)، یک ساب دامنه اختصاصی به نام کتاب ایجاد می شود که تنها مدیریت، مشتری و مترجم به آن دسترسی دارد. مشتری می تواند بطور روزانه تبدیل متن منبع به متن هدف را ملاحظه کند و در صورت نیاز کامنت بدهد. مشتری کنترل کاملی بر روند ترجمه کتاب دارد و مدیر پروژه محسوب می شود.
علاوه بر سیستم پشتیبانی موجود در پنل اختصاصی مشتری که مستقیم با مترجم و مدیریت در ارتباط است، می توانید از طریق تلفن، پیامک، واتساپ و تلگرام با اپراتورها یا کوردیناتور سایت در ارتباط باشید.
از قیمت ها و کیفیت خدمات سانتر ترجمه کتاب شگفت زده خواهید شد.
در صورت سئوال یا پیشنهاد با ما در تماس باشید