رفتن به نوشته‌ها

روند ثبت سفارش ترجمه

روند ثبت سفارش ترجمه کتابکتاب دانشگاهی چیست؟ کتاب آکادمیک چیست؟ تفاوت ترجمه کتاب تخصصی دانشگاهی با کتاب عمومی چیست؟ آیا مترجم عادی می تواند کتاب دانشگاهی ترجمه کند؟ روند ثبت سفارش ترجمه کتاب دانشگاهی چگونه است؟  در این مقاله روند ثبت سفارش ترجمه کتاب بحث می شود. در هر صورت BTS به همکاری با شما افتخار می کند. برای ثبت سفارش ترجمه کتاب خود به صورت زیر اقدام نمایید:

ثبت سفارش ترجمه کتاب مشاوره قبل از ثبت سفارش

مرحله مقدماتی ثبت سفارش ترجمه کتاب

اولین مرحله از ثبت سفارش ترجمه کتاب تخصصی دانشگاهی، تکمیل فرم ثبت سفارش و پیوست کردن فایل کتاب منبع (کتاب اصلی) است که قرار است به زبان مقصد ترجمه شود. برای اینکار ابتدا فیلدهای فرم که شامل مشخصات فردی مشتری است را تکمیل کنید.

سپس فایل کتاب را در قالب های مایکروسافت ورد ( docx)، ادوبی آکروبات (pdf) یا در قالب یک فایل فشرده (zip) و یا به صورت ایبوک (ePub) بارگذاری نمایید. سپس دکمه ثبت سفارش را کلیک کنید. اگر ثبت سفارش موفقیت آمیز باشد، به شما پیام موفقیت ارسال می شود.

اگر فرمت فایل شما چیزی غیر از موارد فوق است، اگر فایل کتاب در چند قسمت و به صورت چندین فایل است، فایل ها را در یک پوشه کپی کرده و سپس به صورت فایل فشرده (zip) بارگذاری نمایید.

طرز ساخت فایل زیپ

اگر متن کتاب را ندارید و می خواهید ما فایل کتاب را برایتان تهیه کنیم؟ از آنجایی که بایستی حتما فایلی در فرم ثبت سفارش بارگذاری شود، نام کتاب و شماره استاندارد بین المللی کتاب (شابک) را روی یک تکه کاغذ نوشته و عکس آن را بگیرید. سپس عکس را در قالب فایل زیپ بارگذاری نمایید.طریقه ساخت فایل زیپ برای ترجمه کتاب

برای تهیه فایل فشرده یا همان فایل زیپ (zip) کافی است اطلاعات خود را در یک پوشه کپی کنید. سپس روی آن کلیک راست کرده و از منوی کشویی که ظاهر می شود گزینه Send to و سپس گزینه Compressed (Zipped) Folder را کلیک کنید. بدین ترتیب یک فایل فشرده یا زیپ ایجاد می شود که در فرم ثبت سفارش بارگذاری کنید.

مرحله دوم ثبت سفارش ترجمه کتاب

پس از تکمیل فرم ثبت سفارش و ارسال فایل کتاب، اپراتور فایل کتاب را تبدیل و کلمه شمار می کند. سپس پیش فاکتور تهیه می شود. بعد از بررسی فایل اصلی کتاب، مسئول گروه مربوطه با شما تماس گرفته و در مورد ملزومات سفارش و توقعات شما از همکاری در ترجمه کتاب سئوال می کند.

پس از مشخص شدن ملزومات، نیازها و مشخصات پروژه ترجمه کتاب، فرم قرارداد ترجمه کتاب تخصصی دانشگاهی برای شما ارسال می شود تا پس از امضاء به اپراتور تحویل دهید.

پرداخت هزینه ترجمه کتاب دانشگاهی بصورت اقساط و با توجه به حجم کتاب در دو تا 5 قسط دریافت می شود. پس از واریز پیش پرداخت ترجمه کتاب، حساب کاربری شما فعال می شود که به صورت یک وبسایت اختصاصی برای شخص شماست. در حساب کاربری شما می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • ارتباط گرفتن با مترجم زیردست خود (مسئول ترجمه مقدماتی کتاب)
  • ارزیابی لحظه به لحظه پیشرفت ترجمه کتاب
  • بازبینی بخش های ترجمه شدهترجمه کتاب انگلیسی - مراحل ترجمه
  • ارائه پیشنهادات لازم برای ارتقای کیفیت ترجمه
  • تکمیل دیکشنری اختصاصی کتاب خود در جهت یکدست شدن ترجمه
  • ردگیری مسائل مالی و تاریخ پرداخت اقساط بعدی
  • دانلود بخش های ترجمه شده کتاب
  • ثبت سفارشات جدید و دانلود کتاب های قبلی خود
  • مدیریت پروژه ترجمه کتاب و پیشبرد اقدامات انتشار کتاب
  • و بیشتر

مرحله سوم سفارش ترجمه کتاب

پس از آماده شدن فایل ترجمه مقدماتی کتاب، در صورت ثبت سفارش در پلن طلایی، اقدامات انتشار کتاب شروع می شود. همزمان مشتری و هیئت تحریریه انتشارات به صورت هماهنگ کتاب را ویراستاری می کنند.

بعد از آماده شدن فایل ویراستاری شده، مراحل حروفچینی، نمونه خوانی، بازبینی، طراحی جلد کتاب به موازات هم شروع می شود.

همزمان فایل ویراستاری شده برای گرفتن شماره شابک (ISBN) و فیپا برای مسئولین مربوطه ارسال می شود.

نهایتا اقدامات تبدیل XML، تلفیق DRM و کپی رایت انجام شده و کتاب به صورت ایبوک منتشر و توزیع می شود.

پاسخ سئوالات ثبت سفارش

ترجمه کتاب به چه زبان هایی انجام می شود؟

ترجمه تخصصی کتاب فارسی به انگلیسی

پیپر ترجمه کتاب به زبان های انگلیسی، فارسی، آلمانی، فرانسوی، کره ای (هنگول)، چینی (ماندارین) و ژاپنی (هیراگانا) را می پذیرد.

فرآیند پذیرش ترجمه تخصصی کتاب آکادمیک به چه صورت است؟

ترجمه تخصصی کتاب فارسی به انگلیسی

پس از تحویل فایل کتاب اصلی، مدیر گروه مربوطه با شما تماس گرفته و مشخصات پروژه را با شما هماهنگ می کند. سپس قراردادی برای شما ارسال می شود و پس از عقد قرارداد فرآیند ترجمه کتاب شروع می شود

تحویل متن ترجمه چقدر طول می کشد؟

ترجمه تخصصی کتاب انگلیسی به فارسی

ترجمه کتاب پیپر براساس دو پارامتر زمان و کیفیت به سه پلن تقسیم می شود. پلن فوری شامل ترجمه کتاب در کوتاهترین زمان ممکن است و معمولا در طی 10 روز درفت ترجمه تحویل می شود. پلن نیمه فوری و پلن عادی نیز عرضه می شود.

آیا امکان سفارش ترجمه فوری کتاب وجود دارد؟

ترجمه تخصصی کتاب فارسی به انگلیسی

بله، شما می توانید پلن ترجمه فوری کتاب را انتخاب کنید و با توجه به حجم کتاب در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل می شود. بطور کلی می توانید برای ترجمه فوری کتاب به ازای هر 100 صفحه کتاب 5 روز در نظر بگیرید.

ترجمه کتاب کدامیک از رشته های دانشگاهی انجام می شود؟

ترجمه تخصصی کتاب انگلیسی به فارسی

ترجمه کتاب رشته های گروه پزشکی از قبیل رشته پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، بهداشت حرفه ای، بهداشت محیط، تغذیه، آموزش پزشکی، مهندسی پزشکی، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی؛ گروه فنی و مهندسی از قبیل مهندسی برق، عمران، مکانیک، آب، شیمی، هوافضا و غیره؛ گروه علوم انسانی از قبیل ترجمه کتاب آمار، مدیریت، حسابداری، روانشناسی، بازرگانی و غیره و گروه هنر و زبان های خارجه و سایر رشته ها انجام می شود.

منتشر شده در ترجمه تخصصی کتاب دانشگاهی
از قیمت ها و کیفیت خدمات سانتر ترجمه کتاب شگفت زده خواهید شد.